Beeld, van Picasso (naar) - 30 x 17 x 15 cm - +/- 4,5kg - Gesigneerd op de sokkel van het standbeeld - Dit bronzen beeld is gegoten met behulp van de Lost Wax Method - Baviaan en Young toont Picasso's kracht van metaforische transformatie op zijn hoogtepunt. In de originele assemblage waaruit deze bronzen baviaan werd gegoten, werd haar gezicht gevormd uit twee speelgoedauto's - de ene rechtop, de andere ondersteboven - die Picasso had geleend van zijn zoon Claude, en haar staart was een autoveer. De oren van de baviaan waren gemaakt van bekerhandvatten en haar ronde buik was een grote kruik waarvan de handvatten de vorm van haar schouders vormden. ---------- Pablo Ruiz Picasso (Madrid, 25 oktober 1881 - aldaar, 8 april 1973) was een Spaans kunstschilder, beeldhouwer, graficus, keramist en theaterontwerper. Picasso staat er nog steeds om bekend zichzelf eindeloos opnieuw uit te vinden, waarbij hij schakelt tussen stijlen die zo radicaal verschillend zijn dat zijn levenswerk het product lijkt te zijn van vijf of zes grote kunstenaars in plaats van slechts één. Over zijn voorliefde voor stijldiversiteit benadrukte Picasso dat zijn gevarieerde werk niet duidde op radicale verschuivingen in de loop van zijn carrière, maar eerder op zijn toewijding om voor elk stuk objectief de vorm en techniek te evalueren die het meest geschikt waren om het gewenste effect te bereiken. "Telkens als ik iets wilde zeggen, zei ik het op de manier waarop ik dacht dat ik het moest doen", legde hij uit. "Verschillende thema's vragen onvermijdelijk om verschillende uitdrukkingswijzen. Dit impliceert geen evolutie of vooruitgang; het is een kwestie van het volgen van het idee dat men wil uitdrukken en de manier waarop men het wil uitdrukken." - Kijkdag; Alle items liggen op de kijkdag ter inzage. De minimumleeftijd voor het bezoeken van de kijk- en afhaaldagen is 18 jaar. Bezoekers moeten zich kunnen legitimeren. Nee... lees meer
27 biedingen